Warsztaty Teatralne

Masz już jakieś doświadczenia sceniczne, interesuje Cię aktorstwo albo szukasz nowych inspirujących doświadczeń? Warsztaty improwizacji dla osób w wieku 14 – 19 lat odbędą się w Miejskim Centrum Kultury, w dniach 14-15.08. Są nieodpłatne, ale żeby się dostać napisz do niedzieli (13.08) , do godziny 18:00 (na profilu MCK) kilkuzdaniową wiadomość podając wiek, imię i nazwisko, i argumenty - dlaczego właśnie Ciebie powinniśmy zaprosić.

Zajęcia poprowadzi krakowski aktor, Krzysztof Piątkowski (teatr im. J. Słowackiego, teatr Stu).

https://www.facebook.com/krzysztofpiatkowskiaktor

Scena na scenie - SORRY BOYS

SORRY BOYS "Scena na scenie" Amfiteatr MCK.
1.09.2017, godz. 20:30
bilety 20zł

Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo Sorry Boys, „Vulcano” ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Album ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

Czytaj więcej...

JAZDA COOLTURALNA  2017

Jazda coolturalna 31 lipca-18 sierpnia 2017

To już 9 edycja  wakacyjnych otwartych  warsztatów  artystycznych dla dzieci i młodzieży  prowadzonych przez trzy tygodnie w różnych punktach miasta, codziennie od godz. 10:00 do 14:00. Zapewniamy wesołą atmosferę, pomysłowe  „antynudy” i świetnych prowadzących.

Pierwszy tydzień
31.07 – 4.08 Jazda teatralna

W tym roku Jazdę rozpocznie tydzień teatralny. Zabawa polegać będzie na budowaniu scenografii, pisaniu dialogów, reżyserowaniu i wystawieniu skeczu o najbliższej okolicy. Wszystko to pod okiem aktorów i z wykorzystaniem zabawnych wprawek aktorskich.

Drugi tydzień
7.08 – 11.08 Eko jazda

Zajęcia z majsterkowania z wykorzystaniem  „niepotrzebnych” przedmiotów, eksperymenty i zabawy związane z dbałością o środowisko i ekologią.

Trzeci tydzień
14.08- 18.08 Jazda taneczna

Pod okiem doświadczonych instruktorów ze szkół tańca „Dance Mix” i Ready to Freak  będziecie mieli możliwość poćwiczyć układy taneczne w różnych  nowoczesnych  stylach związanych z hip hop`em. Czytaj więcej...

Scena na scenie

Do Amfiteatru MCK wraca w lipcu cykl koncertów „Scena na scenie”. Jako, że nasze miasto obchodzi 760-lecie oddaliśmy pole głównie gorzowskim artystom. Jedynie koncert inaugurujący obsadzi The Dumplings - zespół o który zabiegaliśmy od dwóch lat. Na te szczególne, klimatyczne i cieszące uznaniem koncerty wprowadzamy w tym roku niewielką odpłatność.

22.07, godz. 21:00 z cyklu "Scena na scenie"
PRZEMEK RAMINIAK QUARTET

Gorzowski pianista jazzowy poruszający się w stylistyce fusion, z elementami acid i smooth jazzu, współtwórca RGG . Od 2015 roku występuje i nagrywa z zespołem który firmuje własnym nazwiskiem.

Czytaj więcej...

Maryla Rodowicz oraz Bajm – koncerty z cyklu „Razem dla Katedry”

W koncertach „Razem dla Katedry” wezmą udział artyści, którzy mieli wystąpić podczas Dni Gorzowa, zaplanowanych na 1 i 2 lipca. Ich występy miały uświetnić obchody jubileuszu 760-lecia posiadania praw miejskich przez Gorzów Wielkopolski.

Dni Gorzowa zostały odwołane - 1 lipca wybuchł pożar w symbolu miasta, wybudowanej w XIII w. katedrze.

Artyści, którzy nie mogli wystąpić podczas Dni Gorzowa zgodzili się wystąpić w innych, dogodnych terminach.

Czytaj więcej...

Bamberka 2017

W dniach 27-28 października w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. odbędzie się IX Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka 2017.

Bamberka to jedyny festiwal w Gorzowie przybliżający widzom taki rodzaj teatru nieinstytucjonalnego. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczestników, jak i publiczności. Teatr to sztuka przeżywania emocji, wrażeń i percepcyjnych doznań. Jedyna w swoim rodzaju.

Zapraszamy zespoły działające na gruncie teatru niezależnego, poszukującego i offowego.

Do pobrania:
KARTA ZGŁOSZENIOWA
REGULAMIN

Denar Gorzowski

Przy Spichlerzu w trakcie Dni Gorzowa , każdy z uczestników uroczystości będzie mógł nabyć, a nawet wybić w przygotowanej na tę okazję mennicy, pamiątkowy denar gorzowski. Średniowieczni mincerze przybliżą zainteresowanym dawne techniki mennicze oraz podzielą się wiedzą dotyczącą historii pieniądza w dziejach Landsberga /Gorzowa. Na monecie, nawiązującej do średniowiecznych tradycji miasta, znajduje się orzeł wzorowany na pieczęci miejskiej z 1351 roku. Sama nazwa denar jest również nawiązaniem do monety, która funkcjonowała w obiegu, w okresie powstawania miasta.

Kino po zmroku

Zapraszamy na 5 seansów „Kina po zmroku”.

Wspólne z Miejskim Ośrodkiem Sztuki - Kinem 60 Krzeseł zorganizujemy je w Parku Róź - najlepszym z testowanych w ubiegłych latach miejsc. Tradycyjnie będzie czekało na Was 70 leżaków i miejsce na własne koce, krzesełka itp. sprzęty.

Uwaga - jeżeli pogoda uniemożliwi seanse (opady, silny wiatr) zostaną one przeniesione do sali widowiskowej MCK przy ul. Drzymały 26.

Czytaj więcej...

Dni Gorzowa 2017

PROGRAM DNI GORZOWA 2017

SCENA GŁÓWNA NA BŁONIACH NAD WARTĄ: 

30-06-2017
XXIX Romane Dyvesa 2017
START 20:00 + TRANSMISJA TVP2 LIVE
Mahala Rai Banda - ČAČI VORBA - TERNO - IŁO - DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA - Gipsy.cz ( OFFICIAL ) - Relu & The Zuralia Orchestra - Romanofesto

1-07-2017
16:00-16:30 BOOMBERSI
16:45-17:55 EastWest Rockers(Ras Luta)
18:10-19:10 Miuosh
19:20-20:20 Łobuzy
21:00-22:30 Bajm
DYSKOTEKA Z Radio Gorzów 95,6 FM

2-07-2017
15:00-15:55 Endrju
16:00-17:00 Czadoman
17:10-18:20 O.S.T.R.
18:35-19:40 Natalia Nykiel
20:00-21:00 LemON
21:30-22:30 Maryla Rodowicz

Czytaj więcej...

"Projekt 760"! Album z okazji 760 lecia miasta

Takiego albumu jeszcze nie było i pewnie długo,długo nie będzie! W sobotę długo oczekiwana premiera płyty "Projekt 760"! Album z okazji 760 lecia miasta nagrało około 300 uczniów. Na krążku znajdzie się 16 utworów.

Sesje nagraniowe odbyły się w marcu i kwietniu w 17 gorzowskich szkołach podstawowych. Podczas 2 godzinnych(!) spotkań młodzi wykonawcy tworzyli teksty do których następnie tworzyli melodie. Muzykę skomponowało trio: Magda Turłaj, Maurycy Kiebzak-Górski oraz Wojciech Brożek, którzy na codzień są związani z zespołem Żółte Kalendarze. "To było niesamowite doświadczenie. Poziom zaangażowania, kreatywność i spontaniczność uczestników była na najwyższym poziomie" – mówi Brożek, który dodaje, że jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w Polsce.

Płyta w nakładzie 1000 sztuk będzie dostępna podczas Dni Gorzowa w punkcie Biura Promocji Miasta na Moście Staromiejskim 2 lipca. Będzie można ją nabyć bezpłatnie (do wyczerpania zapasu). Album będzie dostępny w sieci 1 lipca od 20.35! Premiera klipu promującego płytę będzie miała miejsce 1 lipca na scenie głównej Dni Gorzowa o godz. 20:30 też przed koncertem zespołu Bajm.

Czytaj więcej...

Scena na scenie

Do Amfiteatru MCK wraca w lipcu cykl koncertów „Scena na scenie”. Jako, że nasze miasto obchodzi 760-lecie oddaliśmy pole głównie gorzowskim artystom. Jedynie koncert inaugurujący obsadzi The Dumplings - zespół o który zabiegaliśmy od dwóch lat. Na te szczególne, klimatyczne i cieszące uznaniem koncerty wprowadzamy w tym roku niewielką odpłatność.

08.07. 2017 r. godzina 21:00
"Scena na scenie" w Amfiteatrze MCK

THE DUMPLINGS

Duet tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś.
Młodzi muzycy pochodzą z Zabrza. Poznali się na jednym z konkursów muzycznych a połączyły ich skrzypce i Yann Tiersen, którego Justyna miała na tapecie swojego telefonu.

Czytaj więcej...

Scena na scenie

Do Amfiteatru MCK wraca w lipcu cykl koncertów „Scena na scenie”. Jako, że nasze miasto obchodzi 760-lecie oddaliśmy pole głównie gorzowskim artystom. Jedynie koncert inaugurujący obsadzi The Dumplings - zespół o który zabiegaliśmy od dwóch lat. Na te szczególne, klimatyczne i cieszące uznaniem koncerty wprowadzamy w tym roku niewielką odpłatność.

6.08.2017 „Scena na scenie” , Amfiteatr MCK, godzina 21:00.

PIOTR BUKARTYK Z ZESPOŁEM

Gorzowianin obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym, nad którym czuwał Krzysztof Kawałko. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki.

Czytaj więcej...

Scena na scenie

19.08.2017 „Scena na Scenie” , Amfiteatr MCK, godzina 21:00

KOBIETA  Z WYDM

Najlepsze teksty polskiej muzyki elektronicznej, których czasem zazdroszczę. Powaga i komizm, ciemność i światło, prostota i wyrafinowanie w muzyce i słowie." Szczepan Twardoch

Czytaj więcej...

Nocny Szlak Kulturalny 2017

Dziewiąta edycja Nocnego Szlaku Kulturalnego "zorganizowała się".

Program oceniamy jako jeden z najlepszych z ostatnich lat, a to za sprawą różnorodności i silnej reprezentacji sztuk plastycznych.
Zawsze dominowała muzyka, tym razem złapaliśmy pewną równowagę. Prosimy o uważne przestudiowanie programu, w podjęciu decyzji pomogą dokładniejsze opisy zamieszczone na

nsk.mckgorzow.pl

 

PIH, ZBUKU, KAEN, JURAS, KAJMAN, TADEK - Amfiteatr

PIH, ZBUKU, KAEN, JURAS, KAJMAN, TADEK - na pewno nie nazbyt często można spotkać taki skład artystów na koncercie, na który wstęp jest bezpłatny. To jednak nie jedyna zaleta tego wydarzenia.

W trakcie koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na POMNIK ŻOŁNIERZY POLSKIEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO, a zatem w pierwszej części koncertu znajdzie się również miejsce dla polskiej historii. Dzięki temu prócz dobrej zabawy dla fanów hip hopu wydarzenie będzie miało charakter charytatywny oraz edukacyjny.

9 czerwca 2017, godz. 19:00
Amfiteatr MCK
Wstęp wolny

Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. - Jacek Wójcicki oraz Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wlkp. - Sebastian Pieńkowski.

W kobiecym kręgu - Przyjmij do serca rodziców…

Przyjmij do serca rodziców...

7 czerwca 2017 godz. 17:00
Amfiteatr MCK

Na kolejnych etapach naszego życia budujemy bardzo różne relacje z naszymi rodzicami. Niezwykle ważne dla pomyślności naszego życia jest przyjęcie do serca rodziców z szacunkiem. Podczas warsztatu spotkasz się z nową perspektywą spojrzenia na tę ważną dla nas relację. Jeśli chcesz uwolnić swoje życie z żalu, pretensji i niedomówień w przestrzeni dziecko- rodzic, koniecznie zjaw się na warsztacie.

Na warsztacie pracujesz przede wszystkim z sobą, z grupą dzielisz się tylko tym, czym chcesz się podzielić.

Czytaj więcej...

Tango / Bolero i Aladyn w gorzowskim Teatrze

W czerwcowy weekend 17 i 18 czerwca na deskach Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. będą mieli Państwo niezwykłą okazje zobaczyć dwa widowiska taneczne Teatru Lüneburg w choreografii Olafa Schmidt’a oraz sceny taneczne opracowane przez tancerzy.

Zapraszają: Miejskie Centrum Kultury i Teatr im. J. Osterwy!

Czytaj więcej...

Od realizmu do hiperrealizmu - wykład

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wykład pt. "Od realizmu do hiperrealizmu" z cyklu Spotkania ze sztuką, który odbędzie się we wtorek, 23 maja 2017 r. o godz. 17.00 w Studiu Plastyki przy ul.
Chrobrego 13.

Człowiek od najdawniejszych czasów próbował odtwarzać naturę. Początkowo w formie naskalnych rysunków, form ceramicznych, później form rzeźbiarskich, wreszcie obrazując otoczenie i siebie w sposób malarski.
Malarstwo przez stulecia wypełniało rolę swoistej archiwizacji zapisu obrazu rzeczywistości epok, stając się dla człowieka częścią opisu historii i postrzegania siebie samego. Dopiero po wynalezieniu fotografii jako innego rejestratora obrazu malarstwo zwraca się w kierunku rzeczywistego, bezpośredniego przedstawiania otoczenia. Czytaj więcej...

Teatr Baba

Teatr Baba GORZOWSKA PREMIERA

Monodram w wykonaniu Kamila Saczkowskiego , w reżyserii Julii Admczyk, "PAN K.", na podstawie powieści Wojciecha Kuczoka GNÓJ.

9 czerwca 2017r., godz. 19.00
Sala widowiskowa MCK

Wstęp wolny

W kobiecym kręgu - Gdy pojawia się złość, czyli w okowach emocji

Gdy pojawia się złość, czyli w okowach emocji...

Złość bywa dobra i zła. Ważne, aby uświadomić sobie jej istotę i adekwatnie reagować. Jeśli chcesz się przyjrzeć zjawisku złości, przyjdź na warsztat :)

Podczas warsztatu:
- zdobędziesz wiedzę na temat zjawiska złości, jej podłoża i objawów
- spojrzysz swojej złości w twarz
- dotrzesz do istoty swojej złości
- spojrzysz na nią z innej perspektywy
- poznasz metodę radzenia sobie ze złością
- otrzymasz możliwość nieodpłatnej gratisowej konsultacji

Czytaj więcej...

VI Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Kazimierza Furmana

Zbliża się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Kazimierza Furmana. Impreza odbędzie się 18-21 maja.

FurmanKę organizują od początku Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk i Beata Patrycja Klary przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury. Chcą, żeby Gorzów istniał aktywnie na literackiej mapie Polski, by działy się tu tak popularne w kraju festiwale, które integrują środowisko i pozwalają ludziom pióra spotykać się i wymieniać poglądami. Przede wszystkim jednak robią to dla Kazimierza Furmana i pamięci o jego twórczości.


FurmanKowy rozkład jazdy:

Dzień I, 18 maja (czwartek)
18.00, Santocko - Odsłonięcie Ławeczki Kazimierza Furmana i wspólne czytanie jego wierszy

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka "Rodzinna Feta Teatralna"

Dzień Dziecka w Parku Róż.

Zapraszamy całe rodziny 4 czerwca do Parku Róż na "Rodzinną Fetę Teatralną". Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji będzie "SZAŁOWO KOMIKSOWO".

Na najmłodszych czekają dmuchańce, przejażdżki kucami, konkurencje sportowo - rekreacyjne, piekarnia dziecięca oraz wiele konkursów z nagrodami. Food Trucki urozmaicą piknik będzie można spróbować lodów własnej produkcji, shaków na bazie lodów, smoothies owocowo- warzywne, a dla tych co zgłodnieją proponujemy burgery, makarony, fingerfood. Czytaj więcej...

Majówka w Parku Róż

Co robić w mieście, w majówkę?

Zabierz dzieci, umów się ze znajomymi i wpadnij do ulubionego parku Gorzowian, do Parku Róż na festynowe atrakcje. Niebanalne kulinaria serwowane z food trucków dostarczą energii do przejażdżek kajakiem, na kucach, do udziału w koncertach MAJOS SQUAD i KRAKÓW STREET BAND, Orkiestry OSP SIEDLICE czy do podziwiania rewii dziecięcej ALUZJA i innych występów. Rozruszaj się z PURE JATOMI! Nie zapomnieliśmy o seniorach dla których zagra KAPELA RETRO, po której zaprosimy na „dancing pod chmurką”.

Dla koneserów kino plenerowe zaprezentuje „FRAPY 2016”.

Zapoznajcie się z programem przygotowanym przez Miejskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji przy udziale MOS-Kino 60 krzeseł.

ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej...

Alte Kameraden 2017

Po raz 11-ty będziemy mogli posłuchać i podziwiać widowiskowe orkiestry. Tym razem gościmy zespoły z Węgier, Litwy, Ukrainy, Czech, z Niemiec i oczywiście z Polski. Festiwal ruszy 20 maja o godzinie 15:30, dosłownie i w przenośni, paradnym przemarszem ze skrzyżowania ul. Chrobrego i ul. 30 stycznia na Plac Grunwaldzki . Tam nastąpi oficjalne otwarcie Spotkań. O godzinie 18:00 delegacje orkiestr złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą kompozytora, Carla Teike – patrona Festiwalu. Dzień później, od godziny 14:00 rozpoczną się koncerty w Parku Wiosny Ludów (Park Róż) i potrwają co najmniej do godziny 19:00.

Czytaj więcej...

kresoviana 2017

Koncerty Jubileuszowych - XXV Spotkań Wykonawców Piosenki Kresowej im. Piotra Frankowa "Kresoviana 2017" odbędą się na urokliwiej Scenie Letniej Teatru im. Juliusza Osterwy.

Gościem specjalnym Festiwalu będzie duet bandurzystek z Równego na Wołyniu, Ireny i Natalii Jewtuszok. W wydarzeniu weźmie także udział około 30 zespołów, grup śpiewaczych, chórów, duetów i solistów z regionu lubuskiego i województw ościennych.

27 maja 2017 godzina 11:00

Wstęp wolny.

Lubuska Gala Taneczna

Lubuska Gala Taneczna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a organizatorem etapu powiatowego Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Do udziału w spotkaniach zapraszamy dziecięce i młodzieżowe zespoły prezentujące różne formy taneczne w trzech kategoriach wiekowych:
- od 9 do 12 lat,
- od 13 do 16 lat,
- powyżej 16 lat.
W przypadku grup mieszanych przynależność do kategorii wyznacza wiek większości uczestników grupy.

Eliminacje powiatowe dla miasta Gorzowa Wlkp. odbędą się 18 maja 2017 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Drzymały 26.
Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesyłać do 15 maja 2017 r. pod adresem:

Miejskie Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, 66-400 Gorzów Wlkp.,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
na załączonej karcie uczestnika.

Dodatkowe informacje: MCK, tel. 95 722 30 65 (p. Konrad Stala).

Do pobrania:
Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

Lubuska Gala Teatralna

Lubuska Gala Teatralna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, a organizatorem etapu powiatowego Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Do udziału w spotkaniach zapraszamy teatry działające w szkołach, domach kultury oraz innych instytucjach zajmujących się edukacją teatralną dzieci i młodzieży, skupiające uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W spotkaniach mogą uczestniczyć teatry prezentujące różnorodne formy teatralne niezależnie od konwencji.

Lubuska Gala Teatralna jest przedsięwzięciem, które odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
Scena Dziecięca (zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych),
Scena Młodzieżowa (zespoły złożone z uczniów gimnazjów).
Spektakl przygotowany przez uczniów w różnym wieku bierze udział w tej kategorii, z której jest większość uczniów w grupie.

Eliminacje powiatowe dla miasta Gorzowa Wlkp. odbędą się 9 maja 2017 r. (wtorek) o godz. 10.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Drzymały 26.

Czytaj więcej...

Spektakl retro
premiera - październik 2014

Cofnijmy się w czasie. Tak sto i jeszcze kilka lat. Cóż wtedy się działo?

Włodzimierz Iljicz Lenin przybył do Krakowa z odczytem, w Paryżu odbyła się premiera baletu „Święto Wiosny” z muzyką Igora Strawińskiego. W 1913 Tybet ogłosił niepodległość, a Brytyjczycy gwarantowali, że Chińczycy nie wejdą tam ponownie. W 1913 wynaleziono krzyżówkę i zamek błyskawiczny, w Rosji pobudowano kolej transsyberyjską a w Stanach autostradę przez cały kontynent.

O tych i innych doniosłych, trwałych i nietrwałych wyczynach historii opowiemy w spektaklu. Jednak przede wszystkim bohaterami będą wschodzące gwiazdy kina – „tej najważniejszej ze sztuk”, która właśnie się rodzi. Podglądając Filipa i Flopa, śledzimy ewolucję ikon filmu niemego, które wymyślają swoją artystyczną drogę: komedię slapstickową. W 1913 roku świat wyglądał zupełnie inaczej, jednak bardzo podobnie. Coś wisiało w powietrzu i - choć nikt się nie spodziewał - wybuchło ...

Prawie (dokładnie) jak dziś. Czytaj więcej...

Pierwsza edycja Festiwalu DYM

Pierwsza edycja Festiwalu DYM zaprezentuje czołowych artystów związanych z polską sceną niezależnej muzyki elektronicznej. Koncerty wybrzmią podczas trzech etapów każdego dnia w kilku lokalizacjach

PIĄTEK 12.05
Przejście podziemne przy ul. Walczaka 20:00-21:00
Arsenał Kultury (Wełniany Rynek 18, wejście od ul. Strzeleckiej) 21:30-23:00, wstęp: 10 PLN

SOBOTA 13.05
Taras na bulwarze wschodnim 20:00-21:00
Arsenał Kultury (Wełniany Rynek 18, wejście od ul. Strzeleckiej) 21:30-23:00, wstęp: 10 PLN

Obydwa dni Festiwalu zakończą działania w CKN Centrala (ul. Spichrzowa 1) 23:00 – 5:00

Spotkanie z Rafałem Gawinem

FurmanKa w drodze - spotkanie z Rafałem Gawinem

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z poetą Rafałem Gawinem, które odbędzie się 20 kwietnia 2017 (czwartek) o godzinie 18.00 w klubie kultury Jedynka, ul. Chrobrego 9.

Rafał Gawin - ur. 1984, poeta, krytyk, redaktor czasopisma "Arterie", animator kultury. Publikował w "Gazecie Wyborczej", "Dzienniku Łódzkim", "Odrze", "Tyglu Kultury", "Opcjach", "Kresach", "Ricie Baum", "eleWatorze", "Frazie", "Portrecie", "Wyspie", "Wakacie", "Cegle" oraz innych periodykach. Mieszka w Łodzi. Prowadzi blog gawin.libert.pl. Jego poezja to rodzaj polemiki, gry z czytelnikiem. Jest nowoczesna w swoim charakterze i przyciąga czytelników.

Czytaj więcej...

Zmień rozmiar czcionki

A- A A+

Zmień wygląd:

Szukaj nas także na

Sponsorzy

Hotel Mieszko

 

Tapparella

Partnerzy

Gorzów Przystań

 

Kultura Dostępna

 

LubuskieKultura.pl

 

MZK Gorzów Wlkp.

 

Karta Dużej Rodziny

 

InfoKiosk w Galerii Askana

 

Fundacja Ad-Rem

 

Teatr im. Juliusza Osterwy